Мемори перница Контур

Произведувач: LEZET
Код на производ: 019
На лагер: Залиха
1.390,00 ден.
-+
 

Постави прашање во врска со овој производот

Ова прашање сакам да е приватно


Анатомската мемори контур перницата е специјално дизајнирана и извајана од терморегулациска виско мемори пена со највисоки ортопедски и хипоалергиски перформанси. Оваа специјална ортопедска перница е обликувана за да се приспособи на особи кои спијат на стомак, грб или страна. Самиот материјал не дозволува живот и размножување на прашински грињи во себе, што го става на врвно место во борбата против алергии и астма. Идеалниот баланс на физички и хемиски својства дава одлична подршка и правилна позиција на вратот и главата, делува антистресно и релаксирачки и ја подобрува циркулацијата на крв во главата, при што наутро се будите наспани и спремни за секојдневните предизвици на новото време.

Погодна за луѓе со болки во вратот, главата и рбетот. Навлаката на перницата е со патент која лесно се одстранува и пере во машина на 40С.

Својства:

ортопедски,

ергономски,

хипоалергенски,

антибактериски,

антистрес,

со патент,

навлаката се пере.

Димензии: 38*58cm

Препорачани производи
Развиено од INSHOP & PROCESS IN. Хостирано од INHOST.